Ruszyły Photony!

Biblioteka Publiczna w Gołdapi wyszła z inicjatywą stworzenia działania “Poniedziałki z Photonami” skierowanego do szkół i przedszkoli. Jest to kodowanie za pomocą robotów.

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca, odwiedziły bibliotekę dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w  Gołdapi i Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi. W następnym tygodniu również w poniedziałek, 28 marca,  przybyli do biblioteki  uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi i przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego „U Kubusia Puchatka”. Uczestnicy zajęć byli podzieleni na mniejsze grupy.  Część dzieci realizowała zajęcia  z robotami, a druga część kodowanie offline, potem była zamiana.

Zabawa z Photonami wzbudziła u dzieci duże zainteresowanie i ciekawość jak można programować ruchem, eksperymentować z czujnikami robota oraz dźwiękami. Jest ono ćwiczeniem fundamentalnych zdolności jak szybkość reakcji, podejmowanie decyzji i pamięci, rozwijaniem myślenia logicznego, współpracy w zespole.

Natomiast kodowanie offline było zupełnie inną zabawą, gdzie liczyła się spostrzegawczość, pomysł. Dzieci miały według zakodowanych liczb i liter odkryć ukryty rysunek stawiając kubki na macie oraz zbudować jak największy i najwyższy zamek z kubków. Zabawa z kubkami sprawiła dzieciom ogromną frajdę, a czas jej trwania szybko mijał. Było ćwiczenie: ułożyć domino z wykorzystaniem wszystkich elementów, odczytać za pomocą strzałek ukryte zdanie.

Dziękujemy wychowawcom: Annie Przybyło, Iwonie Poreda, Emilii Bitel z opiekunami i Paniom z Przedszkola „U Kubusia Puchatka” ze swoimi grupami za mile spędzony czas w Bibliotece Publicznej w Gołdapi.

Zapraszamy szkoły i przedszkola na zabawę z Photonem w każdy poniedziałek.