Rozmawiali o Kraju Kwitnącej Wiśni

Opowiadania Joanny Bator „Rekin z parku Yoyogi” były tematem rozmowy grudniowego spotkania dyskusyjnego klubu książki w filii bibliotecznej w Grabowie.

Autorka wraca do Japonii – kraju który od zawsze ją fascynował. W Rekinie z parku Yoyogi zabiera czytelnika do miejsc o jakich nie można przeczytać w folderach biur podróży i przewodnikach turystycznych. Wraz z nią wkraczamy do lasu samobójców w Aokigaharze wyprawiamy się do opuszczonego miasteczka Nichitsu – ulubionego celu eksploratorów ruin i wdzieramy się do Akihabary twierdzy otaku – zamkniętych w sobie miłośników japońskiej popkultury. Joanna Bator odwiedza parki kaplice herbaciarnie małe bary na peryferiach i wielkie sklepy w ekskluzywnej dzielnicy Shibuya. Prawdziwym tematem jej książki zawsze są jednak ludzie – mieszkańcy Japonii z ich umiejętnością kontemplacji świata wyjątkowo chłonną i twórczą kulturą oraz siłą która pozwala im się podnieść nawet po dramatycznych wydarzeniach i katastrofach.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, która jest koordynatorem projektu DKK przekazała klubowiczom plecaki i długopisy promujące dyskusyjne kluby książki.