Rodzinne czytanie

8 maja na kolejne spotkanie w ramach kampanii społecznej “Cała Polska Czyta Dzieciom” do filii bibliotecznej w Grabowie przybyli uczniowie z klasy przedszkolnej miejscowej szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią.
Tym razem zaproszenie do czytania bajek przyjęła rodzina państwa Kliniewskich. Były to: pani Lidia –  lekarz weterynarii,  córka  Emilia Osińska z zawodu ratownik medyczny  oraz druga córka  Agata – studentka pedagogiki.
Mali goście z uwagą wysłuchali opowiadania Joanny Gutowskiej i Mirosława Huszcza pt. “Mucha przed sądem” w wykonaniu pani Lidii.
Treść książki, w dowcipny i skuteczny sposób, uświadomiła dzieci o konieczności mycia rąk, utrzymaniu ładu i higieny. W klimat baśni “Kopciuszek” braci Grimm wprowadziła pani Agata.Okazało się, że dobro zawsze zwycięża niegodziwość, a pozytywne cechy charakteru są zauważone i nagrodzone. Jak powstała wielka rzeka Wisła uczestnicy spotkania dowiedzieli się z legendy
Hanny Zdzitowieckiej pt. “O Wiśle” zaprezentowanej przez panią Emilię Osińską.
Ekspresyjne interpretacje tekstów wywołały entuzjastyczną reakcję i ogromny aplauz wśród słuchających.Dzieci bardzo serdecznie podziękowały za wspólnie spędzony czas.

logo-Biblioteka-Miejscem-Program-Rozwoju-EAA-FRSI