Patriotyczny wieczór

Dnia 8 listopada w ramach spotkań organizowanego z okazji Dnia Niepodległości przez Bibliotekę Publiczną w Gołdapi odbyło się kolejne spotkanie z cyklu “Wieczory poetyckie”: pt. Patriotyczny wieczór poetycki. Zaczęliśmy wierszem, a także pieśnią hymniczną jaką jest Rota. Wiersz składa się z czterech zwrotek, z czego trzy stanowią kanon, my wykonaliśmy dwie. Rotę jak i pozostałe pieśni patriotyczne wykonały studentki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie miało charakter Dnia Niepodległości dlatego też wiersze były związane z tematem. Prezentowane były teksty znanych twórców m. in. K.J. Gałczyńskiego, J. Tuwima, J. Lechonia, jak też płody pióra miejscowych, uzdolnionych autorów. W wydarzeniu brały udział osoby tym tematem zainteresowane. O kolejnym spotkaniu poinformujemy na stronie Biblioteki Publicznej.

Wszystkie działania w ramach obchodów Dni Niepodległości 2017 odbywały się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gołdapi Tomasza Luto, patronatem medialnym objęło Radio 5, goldap.info i goldap.org.pl.

Podczas wszystkich działań były rozdane kotyliony wykonane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy “Słoneczny Dom” w Gołdapi.