Opowiadania fantasy na spotkaniu DKK

W filii bibliotecznej w Grabowie 20 sierpnia odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki.

Tematem rozmowy były opowiadania „Harda Horda” pierwsze wspólne dzieło stowarzyszenia Harda Horda – grupy dwunastu znakomitych i nagradzanych polskich pisarek.

Oto opinia jednej z klubowiczek :

„Przedmowa do tej książki była konieczna – stanowi element zachęcający, gdyż opisuje świetną inicjatywę – działanie grupy, społeczności, przyjaciółek (?), tworzących w duchu kreowania świata „bez przymusu”. Uwielbiam narrację Zielińskiej, bawiło mnie stado zombie pod Biedronką, wzruszyły historie ludzkiego nieszczęścia… ale fanką tego gatunku po prostu nie jestem. Jestem za to świadoma tego, że odtwórczości w tym przypadku nie da się uniknąć, gatunek wymusza powielanie motywów,  w tej sytuacji, jednak tylko kilka autorek zwróciło moją uwagę pod względem warsztatu pisarskiego. Krzywdzące byłoby stwierdzenie, że książki nie warto przeczytać. Skłamałabym pisząc, że mnie zachwyciła. W każdym razie wspaniale, że stała się przyczyną kolejnego spotkania w gronie uczestników DKK.”

Katarzyna Wysocka

Przy stoliku siedzą uczestnicy dyskusyjnego klubu książki w maseczkach z logo DKK. Rozmawiają o książce „Harda Horda”, które ustawiono na półce. Na stole znajdują się zakładki oraz plakat DKK.