O wyczerpujących listach na niewyczerpanym papierze

31 sierpnia członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się w filii biblioteki w Grabowie, aby po raz kolejny przeprowadzić dyskusję na temat godnej polecenia literatury.

Tym razem temat spotkania dotyczył miłości – tej najtrudniejszej: niespełnionej, zagmatwanej, pełnej tęsknoty ale też gorącej, szybkiej i intensywnej, będącej powodem uwzniośleń, a potem upadków… miłości budującej i spalającej na popiół jednocześnie… Taka miłość mogła przydarzyć się tylko im – parze niezwykle inteligentnych i utalentowanych poetów…

„Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze” to książka zawierająca nigdzie wcześniej niepublikowaną korespondencję z lat 1964 – 1966. Zaczyna się od wstępu Magdy Umer, a kończy – tekstami piosenek, które powstały jako owoc uczuć dwojga artystów.  Jeremi – dystyngowany liryczny humorzysta w wieku bardzo dojrzałym i Agnieszka – piękna, młoda, nieco szalona i niesamowicie bystra mistrzyni piosenki. Jak pisał sam Przybora, przypominali dwa różne ptaki, ale siedzące na tej samej gałęzi. Ich utwory zna cała Polska, ale prawie nikt nie poznał wcześniej dziejów przez lata ukrywanego romansu – burzliwego, dramatycznego i wzruszającego jak ich wiersze.

Członek DKK