Bibliotekarze z całej Polski, zaangażowani w program „Kulturalnie i Obywatelsko w Bibliotece”, w ramach Centrum Edukacji Obywatelskiej pracują nad projektami. Przyjrzyjmy się jak wygląda pomysł w ramach ścieżki „Literacki Atlas Polski” w Bibliotece Publicznej w Gołdapi .
Tak wygląda na dzień dzisiejszy podsumowanie i ocena gołdapskiej placówki bibliotecznej przez Kacpra Nowackiego koordynatora CEO w Warszawie: „Nie mniej interesująco zapowiada się projekt „Wielcy tworzą wielkie rzeczy, my tworzymy małe ale trwałe” prowadzony przez panią Agnieszkę Pietrewicz z Gołdapi. Młodzi literaccy detektywi szukają nieodkrytych talentów, pisarzy piszących do szuflady. Będą ich zachęcać do pokazania swojej twórczości, organizując spotkania, odczyty, promocję w mediach, spektakle teatralne, a może nawet wydając tomik poezji. Zarówno panie bibliotekarki, jak i zaangażowana młodzież stawiają na współczesność i żywą twórczość istniejącą wokół – chcą tylko pomóc innym ją dostrzec”. Mentorem, który zajmuje się gołdapskim projektem jest Agnieszka Mężyk. W projekcie biorą udział uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi: Falkowska Paulina, Gromadko Wiktoria, Kazaniecki Konrad, Wołos Anna.
Cytuję wypowiedz Mentora „Literackiego Atlasu Polski” dotyczącą pracy bibliotekarza BP Gołdap Agnieszki Pietrewicz „Świetnie, Agnieszko. Jesteście naprawdę wielcy w tym, co robicie. Mnie także serce rośnie, gdy czytam o Was w ogólnopolskim serwisie. Jak miło widzieć pierwsze efekty Waszej benedyktyńskiej pracy! Brawo dla Ciebie za koordynację i czuwanie nad wszystkim. Dziękuję za sprawozdanie. Wiosna za oknem i doping z CEO niech dodadzą Ci sił do wytrwania i doczekania finału projektu. Już tylko 3 miesiące 🙂 Będzie warto, zobaczysz! Powodzenia”. – Mentor Agnieszka Mężyk.

Zapraszamy na stronkę www.ceo.org.plLiteracki Atlas Polski