Lekcje edukacyjne dla gimnazjalistów

Dobiegły końca realizowane w naszej bibliotece lekcje multimedialne dla uczniów klas gimnazjalnych z wykorzystaniem filmów edukacyjnych dostępnych w Dziale Zbiorów Specjalnych. W mijającym roku szkolnym zostało przeprowadzonych 17 lekcji z klasami I-III z gołdapskiego gimnazjum na temat: przemocy, mobbingu w grupach rówieśniczych, palenia papierosów oraz asertywności.
Problemy przedstawione na zajęciach są powszechnym zjawiskiem w polskich szkołach i ważne jest, by nie być na nie obojętnym, co było wielokrotnie podkreślane na zajęciach.
Jeśli chodzi o asertywność, to jest to umiejętność, której należy uczyć młodych ludzi, by mieli świadomość, że nie muszą się na wszystko godzić, mówili prawdę i robili to, co uważają za słuszne, ale także po to, by umieli wyrażać siebie i swoje uczucia nie krzywdząc przy tym swoich rozmówców, byli świadomi i zdecydowani w podejmowaniu decyzji.
Biblioteka dziękuje za współpracę nauczycielom z gimnazjum, w szczególności pani Anecie Wojnar-Konopka za zaangażowanie w ustalanie terminów zajęć i zawsze miły kontakt.

Kolejne zajęcia już po wakacjach. Wszystkich chętnych zapraszamy. Więcej zdjęć z lekcji i nie tylko znajdziecie Państwo na naszym profilu facebook.