Już za nami 6 edycja Festiwalu Zdrowia

Biblioteka Publiczna w Gołdapi  włączyła się w 6 edycja Festiwalu Zdrowia, który odbył się niedzielę (5 czerwca) na Promenadzie Zdrojowej. Podczas wydarzenia zostały wręczone nagrody laureatom oraz zwycięscy II etapu konkursu na nową nazwę „Festiwalu zdrowia” imprezy cyklicznej organizowanej w Gołdapi. Konkurs był zorganizowany przez Bibliotekę Publiczna w Gołdapi i był objęty honorowym patronatem  Burmistrza Gołdapi.

Zwycięzca  konkursu na nową nazwę „Festiwalu zdrowia” imprezy cyklicznej organizowanej w Gołdapi : ALICJA JANKOWSKA zgłoszone hasło: Witalność, Energia i Pasja

Laureaci:

  1. Elżbieta Milewska – Gołdapski wiGor
  2. Hubert Bludnik – GOŁDAP – „SKARBNICA ZDROWIA”
  3. Justyna Bludnik – „Kraina Pełna Zdrowia”
  4. Hanna Gulczyńska – Mazurski Ekspres Zdrowia – Gołdap
  5. Agnieszka Augustynowicz  – MAZURSKA ZDROJOWNIA
  6. Konrad Stalewski – Gołdap Mazurskie Uzdrawianie
  7. Anna Ziach – Gołdap – Krzepa Zdrój
  8. Dawid Ziemkowski – „Parada sprawności fizycznej”
  9. Katarzyna Grzenda – Zdrowitalnie

Przy naszym stoisku można było puszczać mega bańki, pobawić się robotem edukacyjny Photon, zabrać lekturę do domu, pograć w gry planszowe oraz postrzelać zabawkowym pistoletem do celu. W tym dniu odbył się również wykład „O czym mówi nam historia medycyny?” prowadzony przez dr Piotra Zaborowskiego.

Otwarcia festiwalu dokonała Zastępca Burmistrza Gołdapi Joanna Magdalena Łabanowska wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Wojciechem Hołdyńskim. W wydarzeniu obecnością  zaszczycili Senator RP Małgorzata Kopiczko, Poseł na Sejm RP Wojciech Maksymowicz, Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jolanta Piotrowska, Starosta Gołdapski Marzanna Wardziejewska, Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, Zastępca Wójta Ełku Bożena Wołyniec, płk Tomasz Isio, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Gołdap Marzanna Konieczny, Radni Rady Miejskiej w Gołdapi oraz dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych.