Ibuk Libra – wirtualna biblioteka

Ibuk Libra to pierwsza i największa w Polsce czytelnia on-line, pozwalająca na pracę z książką 24 godziny na dobę. Wystarczy podłączenie do Internetu. Znajdziesz tam elektroniczne wersje książek z różnych dziedzin nauki, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców.

Dla czytelników Biblioteki Publicznej w Gołdapi dostęp jest bezpłatny, o czym przekonała się klasa VI b ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi pod opieką pani Ewy Jurkiewicz. Uczniowie po krótkiej prezentacji jak działa Ibuk Libra otrzymali KODY PIN. Aby otrzymać bezpłatny dostęp do księgozbioru należy zgłosić się do czytelni i poprosić o KOD PIN. Jest on wydawany każdemu czytelnikowi Biblioteki. Po rejestracji w portalu www.libra.ibuk.pl i wprowadzeniu otrzymanego kodu czytelnik uzyskuje możliwość czytania zgromadzonych książek w domowym komputerze osobistym.

Zastosowana w IBUK LIBRA aplikacja do czytania książek myIBUK działa w oknie przeglądarki. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Zaleca się używanie aktualnej wersji Google Chrome lub Safari.

Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów.

spacer