Historia to nie tylko daty – spotkanie ze Sławomirem Koprem

Biblioteka Publiczna w Gołdapi w dniu 29 września zorganizowała spotkanie autorskie w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki ze Sławomirem Koprem – polskim pisarzem, autorem książek historycznych, publicystą, scenarzystą, radiowym, teatralnym i telewizyjnym ekspertem historycznym.

Spotkanie odbyło się bardzo kameralnie. Przybyli goście z zainteresowaniem i ciekawością wysłuchali pana Sławomira, który opowiadał o mozolnej pracy w wyszukiwaniu materiałów do swoich książek oraz współpracy z IPN. Jak powiedział: Historia to nie tylko daty i wydarzenia, historia to ludzie, nie  zbudowani z brązu, pomnikowi, ale mający słabości i wady. Nikt nie jest doskonały– dlatego w swoich książkach opisuje liczne anegdoty i nowinki z życia ważnych postaci historycznych oraz elit artystycznych II RP oraz PRL.

Spotkanie odbyło się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. prof. Witalisa Jerzego Raczkiewicza w Gołdapi. Po spotkaniu pan Sławomir złożył autografy dla czytelników w  książkach z naszego księgozbioru. Zatem zapraszamy państwa do wypożyczalni dla dorosłych i zachęcamy do wypożyczenia książek z autografem autora.