Festyn Grabowo 2011

W piątek 5 sierpnia 2011 r. odbył się festyn „Power Picnic Grabowo 2011”. Głównym organizatorem był Dom Kultury w Gołdapi oraz Świetlica Wiejska w Grabowie. Do organizacji włączyły się również osoby prywatne i gołdapskie instytucje m.in. Biblioteka Publiczna w Gołdapi przygotowała części festynu – głównie gry i zabawy dla dzieci. Zabawy rozpoczęły się ok godz. 17 i trwały do 19.30. Gry i zabawy miały charakter sprawnościowy a także logiczny. W zabawach uczestniczyło ok. 50 dzieci. Na początek dzieci otrzymały kolorowe kwiatki z imieniem własnym oraz dla chętnych dzieci pomalowane zostały twarze kolorowymi kredkami.

Dzieci uczestniczyły m.in. w konkurencjach:

  • przeciąganie liny (rywalizacja pomiędzy dziećmi ilościowo po 19 osób, dziewczęta przeciwko chłopcom, wszystkie dzieci w siłowaniu się z rodzicami)
  • murarz (Piotr Rudziewicz jako murarz oraz 3 osoby które zwyciężyły w zabawie to: Jacek Suchy, Jan Brecht oraz Arletta Misiewicz)
  • kuje osobę (zwycięzcami tej konkurencji okazali się: Kasia Chalecka, Arletta Misiewicz oraz Sandra Juszkiewicz)
  • kręcona lina (konkurencja polegająca na skok przez kręconą linę, w konkurencji najlepsi okazali się: Mateusz Lanczewski, Grzegorz Lanczewski oraz Radek Suchy)
  • w grach logicznych zwyciężyli: Mateusz Lanczewski oraz Radek Suchy

Wszystkie dzieci biorące udział w zabawach otrzymały słodki poczęstunek. Zwycięzców nagrodzono dyplomami a także nagrodami pocieszenia.

Dużo atrakcją dla dzieci było karaoke które rozpoczęło się o godz. 18.00. Dzieci same wybierały ulubione utwory a następnie przy podkładzie muzycznym śpiewały.
Wszystkim uczestnikom zabaw towarzyszył uśmiech i widoczne zadowolenie.

spacer