Drugi dzień obchodów Dnia Niepodległości

9 listopada to kolejny dzień w ramach zorganizowanego cyklu spotkań z okazji  Dnia Niepodległości 2017  przez Bibliotekę Publiczna w Gołdapi.

W czwartek na zaproszenie biblioteki przybyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi, aby uczestniczyć w spotkaniu dotyczącym patriotyzmu, walki o wolność i niepodległość. Spotkanie zaczęliśmy krótką prezentacją poezji w wykonaniu uczennic z Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi. Podczas prezentacji znalazły się wiersze Mariana Toczko, jednego z pierwszych powojennych, gołdapskich mieszkańców oraz lokalnej współczesnej poetki Urszuli Wrzosek. Uczestnicy odśpiewali pieśń patriotyczna „My pierwsza brygada”, mieliśmy możliwość również wysłuchania wykładu Ryszarda Wrzoska na temat odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Spotkanie zakończyliśmy dyskusją dotycząca m.in. historii obecnej.

Wszystkie działania w ramach obchodów Dni Niepodległości 2017 odbywały się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gołdapi Tomasza Luto, patronatem medialnym objęło Radio 5, goldap.info i goldap.org.pl.

Podczas wszystkich działań były rozdane kotyliony wykonane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy “Słoneczny Dom” w Gołdapi.