Dni Gołdapi w tym roku rozpoczęliśmy od wystawy

Dni Gołdapi w tym roku rozpoczęliśmy od wystawy „Kobiecym okiem”, które prezentują prace autorstwa Agnieszki Bernatowicz, Aleksandry Król-Berut, Agnieszki Leciejewskiej oraz Agnieszki Zdancewicz. Wystawa czynna od 8 do 14 lipca w Pijalni Wód Mineralnych i Leczniczych, Promenada Zdrojowa 20.

W ramach Dni Gołdapi 8 lipca w Pijalni Wód Mineralnych i Leczniczych odbyło się spotkanie autorskie z Anetą Zamojską pt. „O co chodzi z tym szczęściem”.

Autorka pisze książki, które pobudzają do refleksji i które sama chciałaby przeczytać. Coś w tym jest, ponieważ jej pierwsza powieść „Sekundy do szczęścia” otrzymała tytuł „Książki Roku 2016″, natomiast druga „Uśmiech J.” otrzymała tytuł (Książka Wakacji 2018).

Od samej autorki zgromadzeni goście dowiedzieli się, że jest ełczanką, trenerką rozwoju osobistego, nauczycielem akademickim jak również autorką projektów kulturalnych, edukacyjnych i szkoleniowych. W procesie coachingu wspiera osoby indywidualne, firmy oraz osoby uzależnione. Pracowała jako dziennikarka i kierownik Szkoły Artystycznej, natomiast spotkania autorskie stały się jej kolejną pasją – rozmowy o wartościach, sensie życia i celach motywują i nieustannie dostarczają inspiracji. Pani Aneta wychodzi z założenia, że najważniejsza jest współpraca z innymi ludźmi ponieważ wówczas powstaje efekt synergii – dwie osoby działające razem uzyskają dużo lepszy efekt, niż gdyby działały indywidualnie.

Powieści zyskały wiele pozytywnych recenzji ze strony kobiet, jak również, co zaskakujące, ze strony mężczyzn. Dlaczego zaskakujące? Ponieważ są to powieści obyczajowe z dużym nagromadzeniem emocji. Aktor Jacek Kawalec twierdzi, że dla książki “Uśmiech J.” warto odłożyć smartfon i zanurzyć się z główną bohaterką w świat prawdziwych emocji.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi posiada pozycje książkowe w swoim księgozbiorze, zapraszamy do wypożyczenia.

Działanie „O co chodzi z tym szczęściem” zostało sfinansowane ze środków Gminy Gołdap w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na rok 2019.

Bardzo dziękujemy Prezesowi Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gołdapi oraz Kierownikowi Pijalni Wód Mineralnych i Leczniczych w Gołdapi za możliwość zorganizowania działań w ramach Dni Gołdapi.