DKK przy kominku

Dyskusyjny Klub Książki organizowany przez filię biblioteczną w Grabowie charakteryzuje się między innymi tym, że jest kilkupokoleniowy, że głosy są spontaniczne, zaś dyskusje odbywają się przy pysznym domowym cieście i niełatwo jest o ich zakończenie. Tym razem było to spotkanie wyjazdowe, miało bowiem miejsce w Dunajku w gospodarstwie agroturystycznym “Miłośnik” państwa – Lidii i Krzysztofa Gnacikowskich. Przy kominku dzielono się wrażeniami po przeczytaniu kolejnej książki – “Gildia magów” Trudi Canavan. 

“Gildia…” okazała się kolejną lekturą, do której uczestnicy klubu podeszli ze sporym dystansem, jako że gatunek fantasy niespecjalnie leży w ich czytelniczych upodobaniach. Mimo to potraktowano tę pozycję obiektywnie, oceniając pozytywnie choćby sposób prowadzenia dialogów przez autorkę. Ponadto książka jest istotnym uzupełnieniem wydawnictw z dziedziny fantasy.

Jak zwykle rozmowa przeniosła się na inne ścieżki literackie. Za miesiąc dyskusja o książce Gaumardżos! – Anny Dziewit-Meller i Marcina Mellera.

To już nie pierwsze spotkanie literackie w “Miłośniku”. Swoją twórczość prezentował tu między innymi znany poeta Wojciech Kass.

Źródło: http://goldap.org.pl/