Pokój nr 07

 tel. 87 615 48 70

st. bibliotekarz – Sylwia Gulczyńska
e-mail:


 Godziny otwarcia:

Wtorek     1000 – 1800
Środa       1000 – 1800
Czwartek  1000 – 1800
Piątek        800 – 1600
Sobota      800 – 1400

Czytelnia gromadzi i udostępnia książki i  czasopisma z różnych dziedzin, posiada stanowiska do samodzielnej pracy użytkownika przy komputerze. Można znaleźć tu tradycyjne wydawnictwa książkowe.
Oferuje poza udostępnianiem prezencyjnym również prowadzenie zajęć  dla dzieci i młodzieży. Ponadto również korzystanie z usług ksero, skanera i drukarki.

DKK
Kluby powstały z inicjatywy Instytutu Książki i działają przy jego wsparciu od początku 2007 roku przy bibliotekach różnego stopnia – od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach.

Dyskusyjne Kluby Książki to miejsca dla tych, co czytają i lubią o tym rozmawiać, to dostęp do najświeższych i najciekawszych książek, ekskluzywne spotkania z pisarzami i swobodna, niczym nieskrępowana dyskusja. DKK to także prawdziwa próba ognia zarówno dla wydawniczych nowości jak i klasyków.

Dyskusyjny Klub Książki funkcjonuje w Czytelni  Biblioteki Publicznej w Gołdapi od kwietnia 2008 roku spotkania odbywają się raz w miesiącu osobą odpowiedzialną za prowadzenie klubu jest Sylwia Gulczyńska.

LEKCJE
Wśród różnych typów zajęć Czytelnia prowadzi także lekcje biblioteczne, których uczestnikami są zorganizowane grupy z różnych typów szkół

Celem zajęć jest m. in.:
– zapoznanie uczniów z historią biblioteki i jej funkcją w lokalnym środowisku,
– kształtowanie nawyku czytania i korzystania ze zróżnicowanych zbiorów biblioteki,
– zdobycie umiejętności korzystania z komputerowego katalogu książek (MAK+),
– kształtowanie umiejętności wyszukiwania informacji dla potrzeb własnych oraz umiejętności wykorzystania mediów jako narzędzi pracy intelektualnej,
– kształtowanie umiejętności pracy w grupie (podczas przygotowywania grupowych projektów)
– jesteśmy w stanie zorganizować lekcje w miarę potrzeb zamawiającego.
Na lekcje biblioteczne obowiązuje kolejność zgłoszeń:
– telefonicznych: 87 615 48 70