„Cała Polska Czyta Dzieciom” z Jadwigą Święcką

16 czerwca 2015

w ramach akcji

Cała Polska Czyta Dzieciom

dla 5-latków i 6-latków ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gołdapi bajkę czytała bibliotekarka z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Gołdapi Jadwiga Święcka
Nasz gość przeczytał dzieciom bajkę pt. „Dlaczego woda morska jest słona ?” ze zbioru „Szewczyk dratewka i inne polskie baśnie” autorstwa M. Jarockiej.
Na początku spotkania gość spotkania wspomniała że również uczęszczała do tej szkoły co przybyłe dzieci, pytając dzieci jak spędzają czas w szkole, czy lubią słuchać bajek, czy korzystają z biblioteki. Dzieci bardzo chętnie udzielały odpowiedzi. Następnie z zaciekawieniem maluchy wysłuchały bajki i z ogromnym zaangażowaniem wzięły udział w zabawie. Pani Jagoda miała przygotowane różne przedmioty związane z bajkami. Zadaniem dzieci było skojarzenie przedmiotu z tytułem bajek i baśni. Okazało się że maluchy bardzo trafnie odpowiadały na pytania podając tytuł bajki. Zabawa była frajdą i zabawą dla najmłodszych.
W nagrodę za aktywność i grzeczne zachowanie wszystkie dzieci zostały poczęstowane cukierkami. Na koniec spotkania dzieci podziękowały Pani Jagodzie za poświęcony czas i ciekawe spotkanie.

Na zakończenie spotkania zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Był to bardzo mile spędzony czas w czytelni dla dzieci Biblioteki Publicznej w Gołdapi.