Spotkanie z Magdaleną Zawadzką

Biblioteka Publiczna w Gołdapi w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek organizuje spotkanie z Magdaleną Zawadzką-Holoubek – polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Aktorka znana jest z roli Basi Wołodyjowskiej w filmie Pan Wołodyjowski i serialu Przygody pana Michała. Zagrała m.in. w filmach: Rozwodów nie będzie, Klucze, Mazepa (Gustaw Holoubek był reżyserem i scenarzystą), Noce i dnie, Sublokator, Goodbye Rockefeller czy Łabędzi śpiew.
Żona Gustawa Holoubka.
Pani Magdalena Zawadzka-Holoubek promuje książkę Gustawa Holoubka “Wspomnienia z niepamięci”.
W tej niezwykłej książce, Gustaw Holoubek wskrzesza czasy swego dzieciństwa i młodości w rodzinnym Krakowie. Opowiada o rodzinie, przyjaciołach, kolegach i nauczycielach. Prowadzi nas ulicami, którymi chodził codziennie, daje nam odczuć klimat, koloryt i magię tego miasta, odtwarza atmosferę lat przedwojennych, czasu okupacji i pierwszych lat po wojnie. Szczęśliwy los ocalił Kraków i zachował go w takim stanie, jak w czasach narratora, dzięki temu te wspomnienia mają i będą miały zawsze realne tło, są swoistym przewodnikiem po mieście wielkiego aktora, który opisuje je słowami zakochanego, zauroczonego jego pięknem. Drugie wydanie Wspomnień z niepamięci zostało wzbogacone o wspaniałą kolekcję zdjęć z archiwów rodzinnych i teatralnych. To książka dla miłośników teatru i pięknego słowa, dla tych, którzy podziwiali i kochali Gustawa, dla tych w których pamięci żyje on wciąż, choć odszedł.
Spotkanie odbędzie się 5 lub 6 maja – termin dokładny i godz. jeszcze w czasie ustalania ale już dziś serdecznie zapraszamy do Biblioteki Publicznej. Wstęp wolny. Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia książki i autograf Pani Magdaleny Zawadzka-Holoubek.
Tydzień Bibliotek to ogólnopolski program, realizowany od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, ogniskuje uwagę szerokiej opinii publicznej wokół problematyki upowszechniania czytelnictwa, roli bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym oraz sprzyja popularyzacji różnorodnych form pracy z czytelnikami. Jest akcją społeczną angażującą wszystkie rodzaje bibliotek, centra kultury, placówki oświatowe, wydawnictwa, media oraz władze lokalne w ukazanie znaczenia książki dla kultury i postępu cywilizacyjnego, rozwoju intelektualnego, zwłaszcza młodego pokolenia, promocję zawodu bibliotekarza. Realizacja programu odbywa się w maju i rozpoczyna się z Dniem Bibliotekarza i Bibliotek – 8 maja.