Bibliotekarze na rowerach

W sobotę 24 maja Biblioteka Publiczna w Gołdapi po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy bibliotekarz”.
W ramach akcji został zorganizowany rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książki, bibliotek i rowerów. Na start rajdu wyznaczono bibliotekę, a jako metę Las Kumiecie. Uczestnikom rajdu rozdaliśmy odjazdowe kamizelki i chorągiewki z logo akcji, dzięki czemu nasz przejazd był świetnie widoczny na drodze. Po omówieniu reguł oraz trasy przejazdu przybyła grupa rowerzystów ruszyła w drogę. Pomarańczowy 9-cio osobowy korowód dojechał najpierw na pijalnię wód, gdzie mieliśmy krótki odpoczynek. Następnie dojechaliśmy do lasu, w którym czekało na nas ognisko oraz książki. Bawiliśmy się świetnie przy tworzeniu „lepiejów” dotyczących książek, bibliotek i rowerów. Oto kilka z nich: „Lepsze są przejażdżki rowerowe niż gry komputerowe.”, Lepiej przyjść do biblioteki niż do dyskoteki.”, „Lepiej usiąść z książką w ręce niż z kumplami przy butelce.”, „Lepiej iść do biblioteki niż w aptece kupić leki.”, „Lepszy tydzień z książką w ręku niż płacenie abonamentu.”, „Lepiej wypożyczać książki niż przeżywać znój gorączki.”, „Lepiej biegać w bibliotece niż się szwędać gdzieś po świecie.”. Łatwa i bezpieczna trasa wyniosła ok. 8 km.
Imprezę uważamy za sukces – było pogodnie, radośnie i kolorowo! Mamy nadzieję, że za rok będzie nas więcej.
Dziękujemy za przybycie wszystkim Uczestnikom, bez których  “Odjazdowy Bibliotekarz” nie mógłby się odbyć oraz Nadleśnictwu Gołdap za udostępnienia mam miejsca i przygotowanie ogniska.